Melamin Kapı Panel Çeşitleri Ve Özellikleri

Melamin Kapı Panel Çeşitleri Ve Özellikleri

Melpan yeni nesil boya gerektirmeyen çizilmez Kapı panellerinin başlıca özellikleri şunlardır.

Melamin kapı adını, kapı yüzey panelinin üst tabakasının yüksek basınç (40 kg/cm2) ile yüzeyine melamin reçineli dekor kağıdı kaplanmasından almaktadır.

Yüksek teknoloji ve bilgi kullanılarak mdf yi zararsız kimyasal işlemlerden geçirerek esnetip yüksek basınç ve otomasyon kullanarak Melpan kapı panellerine kalıplar arasında şekil verilmektedir. Bu işlem diğer kapı çeşitlerinde cnc ve freze kullanarak bıçaklar yardımı ile yapılabilmektedir. Bu işlem hem çok masraflı, hem de fazla işçilik gerektirir.

Yüzey paneline kaplanan melamin 3.5 newton sertlik çizilmezlik mukavemetine sahiptir. Bu sertlik pvc kapı dan 4 kat, lake kapıdan 3 Kat, amerikan kapıdan 4 kat, kaplamalı kapıdan 4 kat daha çizilmezlik direncine sahiptir. Bu sebepten melamin kapı üretim aşamasında çizilmeden zarar görmeden üretimi tamamlanabilir.  

Melamin kapı diğer lake, Amerikan ve kaplamalı kapılar gibi boya ve vernik cila gerektirmez. Zor çizildiği için de rötuş ve tamir gerektirmez.

Diğer kapı çeşitlerinden en az iki kat daha hızlı üretilir. Melamin kapı az işçilik ister işçilik maliyetleri daha azdır. Bu sebepten üstün özelliklerine rağmen daha ekonomik satılabilmektedir. Son kullanıcı da üstün özelliklere sahip kaliteli kapıyı daha ekonomik olarak satın alabildiği için tercihini melamin kapıdan yana kullanmaktadır.

 

 

 

Melamin kapı paneli kendi içinde 6 ya ayrılır:

1.    Düz melamin kapı paneli: Yüzeyde herhangi bir göbek derz yoktur. Yüze kaplamasının desenleri genelde şöyle almaktadır.  Dikey desenli, yatay desenli, Yanlar dikey ortası yatay desenli, yanlar ahşap ortası beyaz gibi çeşitlere sahiptir.

 

2.     Eco fugalı melamin kapı paneli; Yüzeyinde İçe doğru ince 1mm derinlik 4 mm eninde derz mevcuttur.  Bu çeşitte renk sınırı yoktur. Beyaz renk fugalı melamin kapıda en fazla tercih edilen renktir

 

3.    İçe Göbekli melamin kapı paneli;  Yüzeyinde içe doğru 3d profil freze göbek mevcuttur. Bu çeşitte renk sınırı yoktur, beyaz renk göbekli melamin kapıda en fazla tercih edilen renktir. 

 

 

4.    Dışa Göbekli melamin kapı paneli: Yüzeyinde dışa doğru 3d profil freze göbek mevcuttur. Bu çeşitte renk sınırı yoktur, beyaz renk göbekli melamin kapıda en fazla tercih edilen renktir.

 

5.    Lakelik astarlı melamin kapı paneli: Lakelik panel astarlı ve ham için fugalı, içe göbekli, dışa göbekli tüm modeller uygundur.  

 

 

6.    Ham PVC kaplama uygun kapı paneli;  PVC kaplama için  ham fugalı, içe göbekli, dışa göbekli tüm modeller uygundur. Göbekli paneller yüzeyinde 3d olarak göbek verildiği için diğer kapı çeşitlerinin görsel üstünlüklerine de ulaşmaktadır.

 

Melpan kapı panelleri ile üretim hızını arttırdık. Üretim adetini, ciroyu ve kazancı 3 e katladık. (Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz)

Siz de bu imkanlardan yararlanmak ve 30 dan fazla model seçeneğini kullanarak kazancınızı arttırmak istiyorsanız Melpan ailesinde yerinizi alın. 

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!