Sık Sorulan Sorular

  • Öncelikle doğadaki ağaçların desenleri birebir olacak şekilde metal silindirlere işlenir. Bu işlem titizlik isteyen ve maliyeti fazla olan bir iştir. Melamin kapıların üretimi oldukça uzun sürer. Ortaya çıkan desenler için ayrı bir metal silindir gerekir. Daha sonra özel kâğıtlara bu metal silindirler ile birlikte renklendirme işlemi yapılır. İşlem sonucunda ağaç desenli birbirinden farklı ve renkli desenler çıkar. İşin çoğu bu noktada biter. Ancak son olarak emprenye hatlarında çeşitli işlemlerden geçirilerek melamin kapılara son hali verilmiş olur. Melamin kapılar üzerinde muhteşem ağaç desenleri bulunan sağlığa zararsız, uzun süre kullanılabilen, dayanıklı ve farklı özellikli bir iç kapı modelidir.

  • 1) Doğallık 2) Geniş Kullanım Alanları 3) Temizlik 4)Ses Yalıtımı 5) Tamir & Onarım 6)Renk Çeşitliliği: Melamin kapıların bir diğer özelliği renk çeşitliliğidir. Hemen hemen her renge göre üretilebilen melamin kapılar yapısındaki ağaç deseni sayesinde hem doğallık hem de yeni dönem tasarımlara uyan nadir iç kapı modellerindendir.

  • melamin maddesi endüstriyel alanlarda kullanıldığı takdirde insan sağlığına zararı olmayan bir maddedir. Melamin kapılar sıkça kullanılan, sağlam, kaliteli ve el işçiliğinin ön planda olduğu zararsız bir iç kapı modelidir. Eğer iç kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz!

  • Gelişen mobilya sektörü ile birlikte iç kapılar, mobilyaların tamamlayıcı unsuru haline gelmiş durumda. Hem tasarımsal hem de işlevsel açıdan evin her odasına uyması gereken iç kapılar, kullanıcıların seçmekte en zorlandığı mobilyalar arasında bir numara. Her odada farklı renklerin yoğun olması ve evde doğal dokunun olmaması gibi sebeplerle kullanıcılar, genellikle iç kapı seçiminde ağaç desenli ürünleri seçmektedir. Sadece kapı değil orman ürünlerinde ve birçok farklı sektörde; mutfaklarda, salonlarda, odalarda sıklıkla rastlanmaktadır.

  • Lake kapılar havayla etkileşime girmediğinden oldukça sağlıklıdır. Hijyenik montajı kolaydır. Güneş ışınları çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. İç mekan kapısı olarak her alanda kullanım için uygundur.

  • Amerikan kapı da, Lake kapı da ahşap kapılardır. Her türlü ölçüde ve renkte imal edilebilir. Sağlık açısından hiçbir zararı bulunmayan bu kapı modelleri, güzel bir görünüme sahiptir. Yüzeyinin boya olması sebebiyle sonradan istenilen her türlü renge de boyanabilirler. Fakat Amerikan kapıda modeller standart olurken Lake kapıda ise istenilen tüm desenler çizilebilmektedir.

  • Dekorasyon bir bütündür,kapılarda evimizin en önemli dekorasyon öğelerinden bir tanesi olarak yerini alır.Gün geçtikçe yeni ürünler piyasada yer tutmakta ve evimiz için yapacağımız seçimde bizleri zorlamaktadır.Bu yazımızda evimize ve bütçemize en uygun kapı türünü bulmaya çalışacağız. Yeni bir ev sahibi olabilir yada evimizin dekorasyonundan sıkılmış olabiliriz.Ya da ofisimize farklı bir hava katmak isteyebiliriz.Bunun için renk,desen,yapı malzemesi olarak doğru ürünleri seçmek hepimizin önceliğidir

  • Melamin kapı üretiminde kullanılan melamin, organik bir bileşiktir. Plastik madde üretiminde kullanılan endüstriyel kimyasal maddedir. Bu malzeme MDF üzerine ısı ile uygulanarak melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı üretiminde bu levhalar kullanılır. Melamin kapı modelleri ve renkleri, kullanılan panellere göre çeşitlilik gösterir. Melamin kapı yüzeyleri boya gerektirmez. Modellerine göre renkli ve kendinden desenlidir. İç kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir. Ayrıca melamin kapıları çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür. Ahşap görünümlü melamin kapılar diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. Ahşap desenleri sayesinde kapıya gerçek ahşap görünümü katar. Melamin kapılar kolay temizlenir,

  • Su ve Neme Karşı Dayanıklılığı Çok Yüksektir. Yüzey kalitesi sayesinde çizilmelere karşı dayanıklıdır. Temizlik ürünleri ile temizlenebilir, yüzeyi deforme olmaz. Yüksek ısı ve güneş ışığına maruz kalsa bilse renk değişime uğramaz

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!