Melamin Kapı Üretimi

Melamin Kapı Üretimi

Kapı üretimi, melamin kapı çıkana kadar oldukça zordu. Daha fazla işçilik daha fazla zaman ve daha az kazanç demekti. Melamin kapı panelleri çıktıktan sonra bile uzun süre tercih edilmekte zorlanıldı. Üreticiler tarafında çeşitli bahaneler ile müşterinin melamin kapı tercih etmesinin önüne geçildi ama Melpan 3d içe ve dışa göbekli beyaz panellerin üretimi başlayınca üreticinin direnci kırıldı hatta üreticiler savunmaya başladılar. Melpan 3d melamin kapı panelleri pazarda kendine yer bulmayı başardı. Artık üretim zamanı, öncelikle melamin kapı nasıl üretilir kısaca anlatalım.

 

Çok kısa vardiyada 100 kapı için üretim sürecine bakalım:

1 kişi serenleri çakar, 2 kişi pres yapar, 1 kişi yarım günde ebatlama yapar, 2 kişi yarım günde kenar bant ve kilit yeri açar. Ebatlama ve bant elemanları öğleden sonra temizlik yapıp kanatları sevkiyata hazırlar. 1 kişi kasa keser 1 kişi camlı kapı için cam yeri açar. 1 de joker usta olursa 1 usta 8 işçi ile tek vardiyada 250 kapı üretilebilmektedir. Bu iş bu kadar yalın her ay ortalama 2000 kanat üretiminden en az 250 ₺ net kazanç elde edilebilmektedir.

Siz de melpan ailesine katılarak atölyenizden, aylık 250₺ x 2000 adet=500.000 ₺  kazanç elde edebilirsiniz ( detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz)

Üretim için 500 ile 1000m2 alan yeterlidir. ( detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz)

 

Seren ve başlıklar:

Kapı konstrüksiyonunda ahşap serenler kullanılır. Serenler istenilen kalınlığa göre net olarak  ebatlanmış, kalibre edilmiş ve bünyesinde % 10-12 derecelik rutubet barındıracak şekilde fırınlanmış çam/köknar/ladin malzemeden üretilmiştir.  Kanat kalınlıkları 40 mm dir.  Melpan melamin kapı panel kalınlığı  4 / mm   kalınlıktadır. Kapı altında kullanılan serenler tek, kilit karşılığında ise iki yönlü olarak kullanılır.

 

İç dolgusu :

Rutubeti alınmış, presleme esnasında oluşan su buharını konstrüksiyon içinde homojen dağılımını sağlayan ve daha sonra kapının deformasyonunu engel olmak için içten delikli ve konstrüksiyonun her tarafını dolduracak şekilde 175 gr/m2 özgül ağırlığında kraft petek kağıt kullanılır. İstenirse yangın dayanımına uygun iç dolgu malzemeri de kullanılabilir.

Kapı yüzeyi:

Kanat yüzeyinde melamin kaplı boya bakım gerektirmeyen çizilmez silinebilir, antibakteriyel Melpan düz veya 3d göbekli kapı paneli kullanılır.

Kapı kasası:

Kasa  36 mm kalınlığında MDF KASA  veya PVC suya dayanıklı kompozit kasa kullanılır sonra, kasaların üzerine beyaz PVC veya finish folyo uygulaması yapılmaktadır. Kasa üzerinde conta kanalları mevcuttur.

Pervaz:

80-mm genişliğinde 8 mm kalınlığında 3 cm L ayarlı pervazdır.  Pervazların yüzeyine PVC veya finish folyo uygulaması yapılmaktadır.

 

Melpan melamin kapı panelleri ile yapılan kapılar boya gerektirmez, çizilmez, leke tutmaz, rengi solmaz, kaplaması kabarmaz. Kaygan yüzeyli yumuşak dokunuşludur. Bu özelliklere sahip bu başka bir kapı sistemi yoktur.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!