MELPAN A.Ş

Melpan A.Ş  Kimdir ?

Biz 1997 yılından beri Amerikan ve lake kapı üretimi yapmakta ve aynı zamanda az insan ile çalışan seri üretim, hızlı robotlu kapı fabrikalar kurmaktayız. Kocaeli-Gebze’de kurduğumuz Kapı panel üretim tesisinde, ham ve çizilmeyen boya gerektirmeyen melamin kaplı kapı panelleri üretmekteyiz. Size ve ülkemize daha faydalı olabilmek için dünya ülkelerinin nasıl kapı ürettiklerini araştırdık. Bizzat ziyaret ettik. Çin, Amerika ve Avrupa ülkelerindeki kapı fabrikalarının bundan sonraki 20 yılda üretim sistem ve tekniklerini kopyaladık. Bu bilgileri kendimize saklamadık bize rakip olabilecek firmalarla da paylaşmasını başardık.

Bu faydalı üretim bilgilerini yüzey presleri ve kalıplarının da satışını yaparak tecrübemizi diğer firmalar ile paylaşarak bu konuyu sizin kazanımınız haline getirdik. Bu sayede Melpan firması tüm yurt içi ve yurt dışında üretilen kapı panel ve yan ürünlerinin imtiyazlı alım yapan firması olmayı başarmıştır. Melpan üretilen tüm kapı paneli modellerini toplu alımını yapar siz üyelerinin en ekonomik fiyattan ulaşmasını sağlar.

MELPAN A.Ş bünyesindeki oluşumlar;

1.    Melpan ar-ge;  Profesyonel toplu satış sistemi, toplu alım sistemi, ürün geliştirme, yeni nesil üretim sistemleri, dijital pazarlama ve teknoloji altyapısı araştırma bölümüdür.

2.    Makine kalıp danışmanlık; Teknoloji destekli ahşap üretim makine ve sistemleri, Mdf şekillendirme makinaları, mdf şekillendirme presleri, yeni nesil odunsu kompozit levha üretim sistemleri, akıllı taşıma makine besleme makinadan indirme, makine haberleşme otomasyon konuları hakkında makine ve danışmalık bölümüdür.

3.    www.tedariknet.net ; İlk üretici firmadan aracısız mobilya kapı üreticisi firmaya tedarik yapan B2B oluşumdur. Meldor A.Ş, grup üyelerinin ihtiyacı olan ürünü belirler, geliştirir, ürünün maliyet rakamını bulur. Emtia üreticisine en asgari karı belirler, teklifini yapar, fiyatı alır, grup üyelerine tedarik aşar, grup üyelerinden gelen adetler doğrultusunda ürünleri satın alır. Ürünleri tedariknet depolara gönderir üyeler ürünleri depolardan teslim alır. ( Detaylı bilgi için www.tedariknet.net yazısını okuyunuz.)

4.    www.meldor.net:  Tüm yurt içi ve yurt dışında kapı ve mobilya üretimi, satışı, montajı ile uğraşan ve bu sektöre tedarik sağlayan, kasa pervaz, kilit menteşe, kol fitil; boya cam, alüminyum, sürme ray, vida, kapı sereni, kağıt petek, tutkal, kenar bandı gibi yan sanayi ürünlerini üretenleri birleştiren bir oluşumun markasıdır, sahibi üyeleridir.

5.    Meldor Üretici Ortak; Tüm bölgelerde Melpan ürünlerini kullanarak ayda 500 ile 2000 adet kapı kanadı üreten küçük ve orta ölçekli atölyelerdir.  ( detaylı bilgi için meldoor üretici ortak yazısını okuyunuz.)

6.    Tedariknet Depo; Bölgesindeki mobilya üreticilerinin ihtiyacı olan ürünleri toptan, perakende toplu tedarik sistemi ile depolamasını ve satışını yapar. Üyelerin www.tedariknet.net üzerinden aldığı ürünlerin bölgelerde depolamasını sevkiyatını ve az kar oranı ile perakende satışını yapar.

7.     Melpan Dijital Medya Tanıtım Pazarlama; Melpan ve tedariknet ürünlerinin satışı, tüm yurtta yapacağı İnteraktif Satış dijital pazarlama sistemi tarafından yapılacaktır. Melpan dijital destek yazılımları yaş ortalaması 28 olan konusunda uzman ekip tarafından yazılmaktadır. B2B interaktif programlar ve bize özel arayüzler ile desteklenecek Toplu tedarik sistemi Melpan A:Ş grubunun amiral gemisidir. Bu eşsiz sistem sayesinde 100 000 den fazla firma interaktif aynı anda tedarik gruplarında toplu ürün alma avantajından faydalanacaktır.   

Detaylar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.  Öneri ve görüşleriniz hedefimiz için değerlidir, desteğinize ihtiyacımızın olduğunu belirtir işlerinizde başarılarınızın devamını dileriz.      

 

Rahim Fidan 

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!